16:00

Avene Cicalfate Post Acte

Avene Cicalfate Post Acte
Nie jest to moje pierwsze spotkanie z linią Cicalfate Avene. Mimo że kosmetyki apteczne na mojej skórze sprawdzają się średnio, coraz częściej decyduję się na dermokosmetyki, śledząc dokładnie nowości, nowe formuły i nowe zastosowania wód termalnych. Avene i Uriage, to jedne z moich ulubionych aptecznych marek, pewne produkty mają stałe miejsce w mojej pielęgnacji, w tym i tytułowa emulsja Avene Cicalfate Post Acte.

13:40

Retinoidy dla początkujących

Retinoidy dla początkujących

Kuracje retinoidami to jedne z najskuteczniejszych terapii dla cery trądzikowej. Mimo że nie gardzę naturalnymi zasobami i darami natury, a także znam doskonale właściwości kwasów, jedynie pochodne witaminy A trzymają moją cerę w ryzach. Ze względu na intensywne, drażniące działanie, retinoidy mają wielu zwolenników, ale także nie braknie przeciwników. Ze względu na długi kontakt z retinoidami, dostrzegam różne pozytywne i negatywne aspekty stosowania retinoidów, aczkolwiek zgodnie z głosem osób, cierpiących na ciężki, uporczywy trądzik - potrafią zdziałać wiele, zwłaszcza, gdy jest się w przysłowiowej kropce i żadne środki nie przynoszą satysfakcjonujących efektów. 

12:42

Subtelne podkreślenie z Ecolore | Brązery mineralne. Cocomo No.280, Diani No.284, Balos No.285

Subtelne podkreślenie z Ecolore | Brązery mineralne. Cocomo No.280, Diani No.284, Balos No.285

Moja przygoda z Ecolore trwa nieprzerywanie od momentu pierwszej aplikacji podkładu mineralnego, który idealnie współpracuje z moją cerą i nadaje mi niezwykle zdrowy, promienny wygląd. Magia ta, trwa po dziś dzień.  Mimo że brązery nie są koniecznością w moim codziennym makijażu i często rezygnuję z ich użycia na rzecz różu,  nie mogę nie docenić użycia kosmetyków brązujacych i przyciemniających w makijażu, zwłaszcza w przypadku pełnego kształtu twarzy.

13:13

Gładka i nawilżona cera | Domowa oczyszczająca pasta migdałowa

Gładka i nawilżona cera | Domowa oczyszczająca pasta migdałowa
Mimo stosowania retinoidów, regularne złuszczanie naskórka w sposób enzymatyczny, ale ostatnimi czasy i mechaniczny, jest zabiegiem pielęgnacyjnym, którego nie omijam w swojej pielęgnacji. Widnieje mylne przekonanie, iż przy stosowaniu nawet agresywnych środków regulujących funkcje skóry nie ma potrzeby dodatkowego złuszczania naskórka. 

Skóra, potraktowana kwaśnym pH, czy też retinoidem normuje się, natomiast niezwykle ważną czynnością i często pomijaną, jest usuwanie martwego, złuszczonego i zalegającego naskórka. Bezpośrednie złuszczanie obłażącej skóry jest fatalnym pomysłem, natomiast umiejętne zastosowanie peelingu (2-3 dni po całkowitym złuszczeniu) przynosi niezwykłe korzyści pod względem oczyszczenia skóry. Martwy naskórek, jak najbardziej może zapychać pory i utrudniać procesy regeneracyjne skóry, a także czerpać substancje aktywne, zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych. Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego preparatu, aby nie podrażniał skóry, a także działał delikatnie, acz skutecznie. 

14:52

Jak radzę sobie podczas wysypu? | Mój schemat i plan awaryjny podczas nagłego pogorszenia stanu cery

Jak radzę sobie podczas wysypu? | Mój schemat i plan awaryjny podczas nagłego pogorszenia stanu cery

Każdy ma te gorsze dni. I nikt ich nie lubi. Może ciężko w  to uwierzyć,  od pewnego czasu zbieram same komplementy i miłe słowa na temat mojej cery, ale tak, miewam porządne wysypy, co najmniej raz w miesiącu. Będąc w podbramkowej sytuacji, ciąg dalszych zdarzeń nakreśla się beznadziejnie, pocieszające jest to, że szybka reakcja i odpowiedni schemat postępowania, może bardzo ograniczyć ilośc zmian i błyskawicznie przyspieszyć gojenie. Zawsze, działam zapobiegawczo - metodycznie unikam wysypów, a kiedy nastąpią, działam szybko, aby przygasić stan zapalny, zapobiec brzydkiemu bliznowaceniu i jak najszybciej pozbyć się niedoskonałości. 

11:24

Błyskotki Ecolore | Rozświetlacze mineralne Daylight i Nightlight. Jak zrobić rozświetlacz w płynie?

Błyskotki Ecolore | Rozświetlacze mineralne Daylight i Nightlight. Jak zrobić rozświetlacz w płynie?

Subtelne rozświetlenie jest wciąż na topie. Dzięki prostym ruchom i odpowiedniemu produktowi, możesz odjąć sobie lat, dodać świeżości, a także podkreślić ładną cerę bez niedoskonałości. Mineralne rozświetlacze Ecolore zapewnią Ci naturalne, bezdrobinkowe podkreślenie kości policzkowych. 

14:20

Jak dbam o skórę głowy i włosy? | Łojotokowe zapalenie skóry głowy, cienkie i delikatne włosy

Jak dbam o skórę głowy i włosy? | Łojotokowe zapalenie skóry głowy, cienkie i delikatne włosy
Wpisów poświęconych moim włosom jest bardzo mało, przyznaję, zaniedbałam ten temat na moim blogu. Moja skóra głowy, podobnie jak skóra twarzy jest problematyczna. Od kilku lat borykam się z łojotokowym zapaleniem skóry głowy, które oprócz naturalnych objawów takich jak swędzenie, zaczerwienienie, łuska i nadmierny łojotok, nasila wypadanie włosów, osłabia cebulki włosowe i wpływa bardzo negatywnie na ich stan i strukturę. W przeciągu kilku lat straciłam sporo włosów, które mimo swojej cienkiej i delikatnej struktury, były gęste. Ostatnio problem znowu zaczął się nasilać.

07:00

Dynjo | Mydło dyniowe, Sztuka Mydła

Dynjo | Mydło dyniowe, Sztuka Mydła
Od pewnego czasu jestem fanką naturalnych mydeł. Moje wcześniejsze relacje z zasadowymi środkami myjącymi mogłabym określić jako burzliwe, dlatego przez długi czas używałam żeli, które z czasem zaczęły bardziej odwadniać moją skórę niż pieniące się mydła. Zmieniłam swoje zdanie, gdy poznałam mocno glicerynowe czarne mydło afrykańskie, zaczęłam coraz bardziej interesować się naturalnymi kostkami i tak zaczęłam swoją przygodę ze SztukaMydła..

11:31

Trawa jęczmienna | Dla cery bez blasku, zmęczonej, potrzebującej odżywienia

Trawa jęczmienna | Dla cery bez blasku, zmęczonej, potrzebującej odżywienia

Nie  jestem żywieniowym freakiem, ale przyznaję, że zdarza mi się inwestować w wysokiej jakości składniki odżywcze, które mogą być zdrowym i nie sprawiającym problemów w obsłudze dodatkiem do żywności. Na dodatki, patrzę także pod względem wykorzystania kosmetycznego - algi i sproszkowane trawy są stałym dodatkiem moich kosmetycznych receptur.

17:54

JAK DBAĆ O DELIKATNĄ, USZKODZONĄ SKÓRĘ

JAK DBAĆ O DELIKATNĄ, USZKODZONĄ SKÓRĘ

Przywykłam do czytania superlatyw wynikających ze stosowania kwasów i retinoidów. Faktem przemilczanym, jest trwałe uszkodzenie naskórka, faktury skóry i naturalnej bariery ochronnej. Wybór 'zdrowej' skóry z trądzikiem, a czystej, wymęczonej przez agresywne środki, to jak wybór między dżumą,a  cholerą. Taka jest niestety prawda o której przywykło się nie mówić.

Copyright © 2016 MademoiselleEve , Blogger