07:00

Peelingi azelainowe na glikolach | Alternatywa maści i żeli z kwasem azelainowym dla skóry wrażliwej i jednocześnie zanieczyszczającej się

Peelingi azelainowe na glikolach | Alternatywa maści i żeli z kwasem azelainowym dla skóry wrażliwej i jednocześnie zanieczyszczającej się
Kwas azelainowy jest świetną substancją czynną dla skóry bardzo problematycznej - trądzikowej, zarówno z odmianą zaskórnikową, jak i ropną, leczy świeże przebarwienia potrądzikowe, wycisza rumień i wspomaga walkę z trądzikiem różowatym, a dodatkowo wykazuje właściwości antyoksydacyjne, nie uczulając na słońce - to doskonały środek dla coraz częstszego kombo trądzikowa i nadreaktywna, jako lek podtrzymujący efekty po kuracjach przeciwtrądzikowych w okresie wiosenno letnim, gdy słońce nas nie oszczędza, a także jako okres rekonwalescencji po zaleczeniu trądziku, dzięki swoim unikalnym właściwościom wybielającym i przeciwzapalnym, doskonale wpisuje się w schemat skóry wymagającej. 

07:00

CZY OLEJE NATURALNE MOGĄ POGARSZAĆ KONDYCJĘ SKÓRY?

CZY OLEJE NATURALNE MOGĄ POGARSZAĆ KONDYCJĘ SKÓRY?

Naturalne oleje, gotowe olejki do pielęgnacji, odżywcze eliksiry z kwasami omega 3-6-9, robią prawdziwą furorę, kto z nas nie słyszał o drogocennych, odżywczych olejach do twarzy, mających zakończyć problemy z cerą? Producenci zapewniają o naturalnym pochodzeniu surowców, wspaniałych właściwościach pielęgnacyjnych: przywróceniu gładkości, nawilżenia, a nawet! redukowaniu trądziku i dermatoz skórnych. Naturalne surowce i powrót do natury jest na czasie, ale czy tak bliski kontakt z naturą, według wielu, lekiem na całe zło, nie okaże się toksyczny i szkodliwy dla skóry?

07:00

Antipodes Superfruit Antioxindant Serum | Serum antyoksydacyjne na bazie wody i ekstraktów owocowych

Antipodes Superfruit Antioxindant Serum | Serum antyoksydacyjne na bazie wody i ekstraktów owocowych
Lekka, warstwowa pielęgnacja zdobywa coraz większą rzeszę fanów. Delikatne, nietłuste, przyjemne w odbiorze i konsystencji żelowo-wodne kosmetyki idealnie wpasowują się nie tylko w klimat tłustej cery, ale także problematycznej, skomplikowanej, z dużą skłonnością do zanieczyszczeń, zapewniając optymalny poziom nawodnienia bez zapychania porów. Serum Worship to doskonały przykład kosmetyku przeznaczonego wyłącznie do warstwowej pielęgnacji o wspaniałym i odczuwalnym działaniu antyoksydacyjnym, rozjaśniającym, napinającym i zwężającym pory. Antipodes po raz kolejny udowadnia, iż kosmetyki naturalne mogą być skuteczne, dawać przyjemność ze stosowania i widocznie wpływać na kondycję nawet problemowej skóry. 

12:04

Nawilżanie w praktyce

Nawilżanie w praktyce

Nawilżanie nie zaczyna i nie kończy się na wklepaniu kremu, mam wrażenie, że pewne zależności w pielęgnacji są nadal niezrozumiałe, niejasne, a wpis o nawilżaniu okazał się zbyt teoretyczny;) Lubię, gdy moje wpisy zmuszają do refleksji i myślenia oraz wyciągania prostych.. ale logicznych! wniosków, mimo wszystko i tak przewidywałam praktyczne uzupełnienie :) Bo o to w pielęgnacji chodzi, aby myśleć, systematyzować, analizować i wcielać małymi kroczkami w życie. Mimo wielu pochlebnych słów, za które serdecznie Wam dziękuję, nie jestem w stanie ułożyć za was pielęgnacji. Każdy z nas jest inny, na swój sposób wyjątkowy i mimo moich najszczerszych chęci, idealną pielęgnację należy wypracować samodzielnie. To sukces! W którym mogę tylko pomóc, ale nie zrobię tego za Ciebie.

POD TYM WPISEM, ZNAJDUJE SIĘ PONAD 200 KOMENTARZY, JEŚLI CHCESZ SPRAWDZIĆ, CZY ZDĄŻYŁAM JUŻ UDZIELIĆ CI ODPOWIEDZI, ZJEDŹ DO SAMEGO KOŃCA I WCIŚNIJ WCZYTAJ WIĘCEJ> 

15:58

Jak nawilżać skórę odwodnioną?

Jak nawilżać skórę odwodnioną?
Odpowiednia dawka nawilżenia i dbałość o dobre nawodnienie naskórka jest warunkiem młodego i zdrowego wyglądu. Proces utraty wody nasila się wraz z upływem czasu i jest nieunikniony, dlatego nie przyspieszaj go świadomie i unikaj celowego odwadniania naskórka, które nie tylko przyspiesza proces starzenia, ale zwiększa wrażliwość skóry. Słabo nawodniona skóra staje się szorstka, nadmiernie rogowacieje, często pojawia się problem trądziku i silnych nawrotów po kuracjach przeciwtrądzikowych,  a także nietolerancji kosmetyków. Aby uzyskać dobre nawilżenie, należy przede wszystkim zrozumieć właściwości substancji aktywnych i dobrać je do aktualnych potrzeb skóry, gdyż stosowane nieodpowiednio lub w nadmiarze mogą zaostrzyć stan suchości, lub przeciwnie - rozpulchnić skórę.

POD TYM WPISEM, ZNAJDUJE SIĘ PONAD 200 KOMENTARZY, JEŚLI CHCESZ SPRAWDZIĆ, CZY ZDĄŻYŁAM JUŻ UDZIELIĆ CI ODPOWIEDZI, ZJEDŹ DO SAMEGO KOŃCA I WCIŚNIJ WCZYTAJ WIĘCEJ>

17:09

Jak dbać o skórę trądzikową w trakcie ciąży i karmienia piersią

Jak dbać o skórę trądzikową w trakcie ciąży i karmienia piersią
Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety. Burza hormonalna, wysokie skoki estradiolu, gwałtowny wzrost stężenia żeńskich hormonów płciowych może wywołać lub zaostrzyć kłopoty skórne. W większości przypadków wpływają pozytywnie na kondycję skóry - dając dobre nawilżenie naskórka, jędrność i promienność cery. Scenariusz bywa jednak zmienny i jest zależy od organizmu i występujących skłonności do trądziku - jest masa kobiet, które zmagają się z trądzikiem w tak ważnym dla nich czasie lub tuż po urodzeniu dziecka. Mimo że wiele artykułów zabrania stosowania czegokolwiek i sieje niepotrzebny zamęt w życiu takiej kobiety, wywołując niepotrzebny stres, nie jest to do końca prawdą - zaniedbywanie skóry na okres ciąży jest najgorszą decyzją jaką można podjąć - powstałe blizny, bruzdy i przebarwienia po ponad roku wyjętego z życia prowadzą do frustracji, braku zadowolenia z wyglądu, potęgując stres i obniżając poczucie własnej wartości. Większość przeciwwskazań co do stosowania kosmetyków, zabiegów, leków  podczas ciąży wynika z faktu, iż na kobietach w ciąży nie przeprowadza się badań stwierdzających bezpieczeństwo takich produktów i zabiegów, dlatego substancjami bezpiecznymi określa się substancje, które nie przenikają do krwiobiegu, nie kumulują się i nie mają wpływu na wady wrodzone płodu oraz nie doprowadzają do krwawienia (poronienia)

14:51

TWOJA SKÓRA NIE TOLERUJE KWASÓW?

TWOJA SKÓRA NIE TOLERUJE KWASÓW?

Ropne krostki, zmiany cystowe, swędząca, zaczerwieniona skóra, to jedne z niewielu skutków ubocznych stosowania kwasów. Zamiast zdrowej, ładnej cery, borykasz się z coraz gorszym stanem skóry. Czy jest to możliwe, że kwasy, mimo swojego przeznaczenia i właściwości mogą szkodzić?

07:00

AVA Labolatorium | Aktywator młodości, Witamina C z acerolą (Antioxindant protection)

AVA Labolatorium | Aktywator młodości, Witamina C z acerolą (Antioxindant protection)
Brakuje mi zaufania do tanich, ogólnodostępnych, naświetlanych przez ogromne, drogeryjne szyby serum z witaminą C, które albo są niestabilne, albo mają beznadziejne formuły i nie da się ich normalnie używać. Pamiętam moją złość na serum Orientana i przyrzekłam sobie koniec zabaw z drogeryjnymi serum - okazało się, że w moich zbiorach czekało jeszcze jedne serum, któremu zdecydowałam się, mimo złych doświadczeń dać szansę. Czy serum AVA z acerolą jest potwierdzeniem tej reguły, czy też chlubnym wyjątkiem?

13:43

Nadmiernie podrażnione i ropiejące mieszki włosowe | Przyczyny, leczenie i pielęgnacja

Nadmiernie podrażnione i ropiejące mieszki włosowe | Przyczyny, leczenie i pielęgnacja

Nadwrażliwe mieszki włosowe są często mylone z trądzikiem pospolitym i różowatym (choć mogą być pierwszym stadium choroby), lub też są następstwem długiego leczenia dermatologicznego tychże dermatoz skórnych, gdy leczenie bazuje na emolientach tłustych (głównie alkohol cetylowy, parafina), glikolach, alkoholu, glicerynie, substancjach, które silnie podrażniają mieszki, wywołują stan zapalny i zaczerwienienie. Zapalenie mieszków włosowych i nabyta wrażliwość wymaga trwałej zmiany nawyków pielęgnacyjnych, ograniczonego doboru kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, a także delikatnego traktowania skóry i zawężonego dostępu do produktów z kwasami i silnymi zasadami.
Copyright © 2016 MademoiselleEve , Blogger