14:01

Witamina C w kosmetykach | Formy witaminy C, stabilność, peelingi askorbinowe, formuły i najskuteczniejsze serum na rynku

Witamina C w kosmetykach | Formy witaminy C, stabilność, peelingi askorbinowe, formuły i najskuteczniejsze serum na rynku

Coraz więcej osób zaczyna dostrzegać niemal błyskawiczne i szybkie efekty stosowania witaminy C w suplementacji, ale także poszukuje jej w kosmetykach - żadna inna substancja czynna w tak szybkim czasie nie przywraca zdrowego kolorytu, odmładza, wygładza i rozświetla. Dzięki swojej skuteczności i efektom, na które nie trzeba czekać z utęsknieniem, kosmetyki z witaminą C zdobyły serca wielu kobiet i niemal całkowicie zdominowały rynek (nie tylko azjatycki), coraz więcej polskich kobiet włącza witaminę C do swojej stałej pielęgnacji, a polscy producenci coraz śmielej oferują w bardziej przystępnej cenie kosmetyki coraz wyższej jakości. Na ten moment nie ma potrzeby sprowadzania zagranicznych serum, gdyż każdy z nas ma do nich dostęp, ale może także wykonać je w prosty sposób samodzielnie w domu.

07:00

JAK NAWILŻAĆ SKÓRĘ, JEŻELI WSZYSTKIE KOSMETYKI NAWILŻAJĄCE POWODUJĄ WYSYPY?

JAK NAWILŻAĆ SKÓRĘ, JEŻELI WSZYSTKIE KOSMETYKI NAWILŻAJĄCE POWODUJĄ WYSYPY?

Pamiętam swoje ucieczki i nierówną gonitwę z mamą przed wieczornym rytuałem namaszczania każdej partii twarzy warstwą tłustego kremu Bambino, a potem mocnego rozmasowywania ciężkiej i topornej konsystencji. Chyba wyprzedziłam w  czasie wszystkie blogerki i już siusiając w mały nocniczek, wiedziałam, że kremy nie są dla mnie. Jako nastolatka, chyba jedyna dziewczyna w klasie, nie posiadałam własnego kremu, kosmetyku będącego ponoć podstawą pielęgnacji, no bo czym innym, jak nie kremem nawilżać skórę? Nikomu nie śniło się nawilżać skóry wodą, albo rzadkim mleczkiem, krem, miał być kremem - treściwym, odżywczym, pozostawiającym wyczuwalną, ochronną warstwę. Sporo się zmieniło od tego czasu, naprawdę sporo. Już nie jestem uroczym szkrabem z wypalonymi od słońca rudymi pasmami, nie mam piegów na nosie, nie mam tych nastu lat i nie przystoi mi już wrócić do domu z przetartymi kolanami i rozczochranymi włosami, ale jedno się nie zmieniło: nadal uciekam przed stosowaniem kremu. Czy kremy faktycznie zasługują na stałe miejsce w pielęgnacji codziennej? No bo jak tak bez kremu. Zawsze mi wpajano, że krem musi być i basta. A co jeśli stosowanie kremów jedynie pogarsza kondycję skóry i nasila, a nawet powoduje trądzik? Każda próba stosowania kończy się wysypem? Czy można obejść się bez baz kremowych i skutecznie nawilżać skórę? Odpowiedzi na wszystkie zapytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.  

19:12

Rogowacenie okołomieszkowe | Diagnoza i rozpoznanie, profilaktyka, leczenie

Rogowacenie okołomieszkowe | Diagnoza i rozpoznanie, profilaktyka, leczenie

Cieliste grudki, zanieczyszczone pory, uporczywe, suche skórki, liszaje, pojawiające się okresowo atopie i egzemy, choć rogowacenie u większości ludności przebiega łagodnie, może mieć także charakter ostry na skutek złej diagnozy i nieprawidłowego leczenia lub też jego całkowitego braku (traktowanie skóry rogowaciejącej, jak trądzikowej często jedynie nasila stan zapalny), wówczas nie jest tylko gęsią skórką, ale poważnym schorzeniem dermatologicznym. Temat nadal nie jest odpowiednio wyczerpany, istnieje spora dziura nie pokryta żadnymi faktami medycznymi, a rogowacenie stało się w dermatologii chorobą na powierzchni naskórka w obrębie mieszków włosowych. Przez brak konkretnych badań i dróg leczenia, lekarze ograniczają się do działania objawowego, przypadłość więc często nawraca i zaostrza się pod wpływem czynników drażniących i wysuszających naskórek.

07:00

Oczyszczanie jednoetapowe w pigułce | Jak, po co i dla kogo, czy można dobrze oczyścić skórę stosując wyłącznie jeden produkt myjący?

Oczyszczanie jednoetapowe w pigułce | Jak, po co i dla kogo, czy można dobrze oczyścić skórę stosując wyłącznie jeden produkt myjący?
Kładę szczególny nacisk na staranne oczyszczanie, wiem także, że artykuły o podstawach pielęgnacyjnych cieszą się największym uznaniem, co niezwykle mnie cieszy, iż coraz większa rzesza osób zauważa swoje błędy i chce wprowadzać dobre zmiany, także w pielęgnacji skóry twarzy. Oczyszczanie to jeden z najważniejszych (o ile nie najważniejszy) elementów świadomej pielęgnacji - pociąga za sznurki wszystkie kolejne kroki pielęgnacyjne, wpływa bezpośrednio na odbiór i działanie kosmetyków pielęgnacyjnych oraz zapewnia zdrowie skóry - złe oczyszczanie jest w stanie zrujnować doszczętnie pielęgnację i nasilać (a nawet powodować) problemy z cerą.

07:00

Filtry przeciwsłoneczne | Odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z ich użytkowaniem

Filtry przeciwsłoneczne | Odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z ich użytkowaniem


Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych nie każdemu chce wejść w nawyk - zwykło się demonizować substancje, o których działaniu wiemy niewiele, a rozbijanie składów na czynniki pierwsze sieje niepotrzebny zamęt, a nie wnosi nic wartościowego. Czy faktycznie filtry są szkodliwe? Czy powodują niedobory witaminy D? Co stosować zatem w  zamian, jak chronić skórę, jeśli nie toleruję filtrów przeciwsłonecznych, a tylko pogarszają stan mojej skóry? Wszystkie odpowiedzi na nurtujące, spędzające sen z powiek pytania, znajdziesz w dzisiejszym artykule.

18:05

Idea dwuetapowego oczyszczania | Jak dogłębnie oczyścić skórę bez podrażnień?

Idea dwuetapowego oczyszczania | Jak dogłębnie oczyścić skórę bez podrażnień?

Czysta, gładka i zdrowa cera jest marzeniem wielu z nas, a dokładne oczyszczanie pozwala zachować gładkość i dobry stan skóry na dłużej - usuwając brud i zanieczyszczenia, ogranicza tym samym problemy z cerą, nadmierny łojotok, zapewnia dobre nawilżenie (lub też nie odwadnia naskórka) oraz redukując trądzik. Oczyszczanie jest podstawą dobrej kondycji skóry, ale nie każdy wie, w jaki sposób wykonać je prawidłowo i starannie, by miało jedynie korzystny wpływ na cerę.

22:48

Jaką wybrać bazę leku?

Jaką wybrać bazę leku?

Na zadowolenie z kuracji wpływa wiele czynników - systematyczność, regularność, wybór odpowiedniej substancji aktywnej.. ale także bazy preparatu. Kwasy i retinoidy są substancjami silnie drażniącymi, mogącymi wywoływać alergię kontaktową, silny świąd, podrażnienie i zaczerwienienie, natomiast często nie zdajemy sobie sprawy jak ogromne znaczenie ma wybrana przez nas baza preparatu oraz substancje pomocnicze, które mogą wpływać na lepszą tolerancję leku, jego przyswajalność, komedogenność i aktywność, ale także zwiększać walory drażniące i potęgować odwodnienie.

20:04

Rozszerzone pory | Jak z nimi walczyć, jak obkurczyć, spłycić i sprawić, by były mniej widoczne?

Rozszerzone pory | Jak z nimi walczyć, jak obkurczyć, spłycić i sprawić, by były mniej widoczne?

Rozszerzone pory, nieestetyczne dziurki, struktura gąbki, problem dotyczy wielu z nas, ale czy wiesz, jak walczyć efektywnie z uporczywym problemem? Czy walka z rozszerzonymi porami, jest jak walka z wiatrakami i już od samego początku jest skazana na niepowodzenie? 

Copyright © 2016 MademoiselleEve , Blogger