23:32

PP

PODSTAWY PIELĘGNACJI to niezwykle wartościowy, kreatywny i pouczający cykl, pozwalający zrozumieć formuły kosmetyczne, ich zastosowanie i odpowiednią aplikację. Dzięki Podstawom Pielęgnacji, zaczynasz świadomie wybierać kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry, używasz ich właściwie, a także dowolnie modyfikujesz ich działanie, w zależności od aktualnych potrzeb skóry. Podstawy Pielęgnacji, to intensywny cykl świadomego, niezbędnego dbania o własną skórę. Aby Twoja cera była jak najdłużej gładka, jędrna i delikatna - zapoznaj się z każdą częścią cyklu i staraj się postępować zgodnie z własnymi potrzebami.

Podziel się swoimi wrażeniami!


6 komentarzy:

 1. Ewo, czy badałaś już wykorzystanie adaptogenów w celu regulacji hormonów zaburzających zdrowy obraz skóry?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zależy od przyczyny zaburzeń hormonalnych, ich nasilenia oraz chorób współistniejących, naturalne adaptogeny mogą poprawić sytuację wewnętrzną, ale nie muszą, co więcej, mogą nie przynieść żadnych zadowalających efektów.

   Usuń
 2. Droga Ewo :)
  Obserwuję blog od jakiegoś czasu i jestem pod wrażeniem wysokiej jakości merytorycznej wpisów.
  Niestety ze względu na mój brak wiedzy na temat pielęgnacji czuję się jak dziecko we mgle i zupełnie nie wiem jak zadbać o swoją cerę. Czy jako posiadaczka skóry suchej(i dość wrażliwej) mogę stosować np. polecane przez Ciebie dwuetapowe oczyszczanie, czy będzie to raczej niekorzystne? Przypuszczam, że większość czytelniczek to raczej posiadaczki skóry tłustej i osoby borykające się z trądzikiem, ale być może poświęciłabyś wpis tematyce właściwej pielęgnacji cery suchej? Bardzo by mi to pomogło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz stosować, tylko dwuetapowe oczyszczanie działa inaczej, kiedy faktycznie skóra jest pokryta dużą ilością substancji powlekających, a inaczej, kiedy można ją oczyścić przy zastosowaniu łagodniejszych detergentów. Duże znaczenie mają również produkty, jakie zastoujesz do dwuetapowego oczyszczania, szczególnie drugi krok. Z doświadczenia wiem jednak, że na skórze suchej lepiej sprawdza się mycie jednoetapowe + ewentualne zbieranie nadmiaru tłuszczów szmatką/gąbeczką konjac.

   Usuń
  2. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)

   Usuń
 3. Ewo, pomocy!:( Posiadam hydrolat z czystka lawendowego w buteleczce i myślę, żeby go przelać do butelki z atomizerem aby spryskiwać nim twarz zamiast wylewać na wacik i przecierać twarz- wydaje mi się, że to bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Pytanie moje brzmi- czy jak spryskam twarz hydrolatem to muszę przetrzeć twarz wacikiem czy muszę czekać aż sam wchłonie? Co o tym sądzisz?
  Proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam :) ❤

  OdpowiedzUsuń

Super, że jesteś! 👍👍👍

Jeśli temat Cię zainteresował, pragniesz podzielić się swoimi doświadczeniami, a może potrzebujesz pomocy - pozostaw za sobą komentarz, z ogromną chęcią wysłucham Twoich przemyśleń, starając się udzielić pomocy.

Jeśli wymagasz kompleksowej pomocy i nie radzisz sobie z nadmiarem informacji - warto skorzystać z moich usług: mini-porady, czy też prywatnej konsultacji. Nie udzielam rozbudowanych informacji w sposób bezpłatny, komentarze wymagające dużej ilości czasu, wyczerpujące, dłużące się, kwalifikują się już do starania się od prywatne rozpatrzenie poprzez drogę e-mailową: mademoiselleeve@wp.pl!

Proszę nie umieszczać analiz składu - w sieci istnieją specjalne narzędzia, które wykonają to zarówno za Ciebie, jak i za mnie.

Proszę o niereklamowanie się na moim blogu. Reklama w tym miejscu jest płatna oraz stosownie oznaczana, a każdy jej nieopłacony i dyskretny przejaw będzie skrupulatnie moderowany. Artykuły sponsorowane na moim blogu mają dokładne oznaczenia - jeżeli taka informacja nie znajduje się na końcu artykułu, produkty, testy kosmetyków, zdjęcia oraz opracowanie tekstu pochłonęły jedynie moje własne zasoby finansowe i czas.

Stanowcze NIE dla nienawiści, agresji i przemocy słownej - każdy jej przejaw będzie natychmiastowo moderowany. Jeśli brakuje Ci kultury osobistej i towarzyskiej ogłady - WYJDŹ. Twój komentarz spotka się z błyskawiczną dezaprobatą!

Dziękuję za uwagę i cieszę się, że jesteś!