09:00

EENY MEENY: RECENZJA WYBRANYCH KOSMETYKÓWWprowadzenie 

    Od kilku miesięcy używam produktów marki eeny meeny, na tym etapie mogę napisać, że zdecydowana większość kosmetyków jest rozsądna, przemyślana i adekwatna do potrzeb konsumenckich, zwłaszcza w dobie skór mających coraz większy problem z suchością, reaktywnością, wrażliwością. Spośród stosowanej gamy, wyłoniłam trzy produkty, które chciałabym omówić głębiej - ze względu na ich wieloużytkowość, plastykę i łatwość stosowania. Przejdźmy zatem do konkretów.


ŁAGODNY BALSAM DO DEMAKIJAŻU

    Miękka, plastyczna konsystencja. Zmywa się w około 90%, ten lekki zapas jest korzystny, gdyż łagodzi działanie drugiej fazy lub pozostawia niezbędny komfort dla skór borykających się z uciążliwym odwodnieniem oraz - jest duża szansa, że nie sprowokuje łzawienia oczu, wrażliwcy. To, co jest dla mnie niemałym zaskoczeniem - zastosowano emulgatory będące tłuszczami estryfikowanymi, formuła nie jest ściśle przylegająca, a płynnie i miękko współpracująca. I to ogromny atut tego produktu, gdyż ułatwia prawidłową emulgację zanieczyszczeń oraz usprawnia spłukiwanie kosmetyku z powierzchni skóry. Dzięki temu balsamem eeny meeny jesteś w stanie wykonać nie tylko skuteczny, ale również i bezpieczny oraz dosłownie - błyskawiczny demakijaż. Łatwość pracy tym produktem rzutuje na znacznie niższy potencjał komedogenny, kosmetyk nie wymaga intensyfikacji ruchów, podkręcenia stosowanej temperatury ani silniejszej siły domywającej, co z kolei ogranicza odwodnienie skóry na etapie mycia, jak i w dalszych etapach pielęgnacji. W zasadzie w wielu przypadkach ten produkt nie wymaga dodatkowego doczyszczania i może stanowić element dwuetapowego oczyszczania, jak i możesz poprowadzić mycie wyłącznie tym jednym kosmetykiem. Wyczuwalna, łagodna woń wanilii.

    Jak możesz wykorzystać balsam myjący w swojej pielęgnacji? 

 • Standardowy balsam emulgujący - aplikując balsam na suchą skórę, jesteś w stanie w sprawny i łagodny sposób zemulgować i uefektywnić usunięcie nawet wodoodpornych zanieczyszczeń, w tym makijażu i kosmetyków zapewniających fotoprotekcję. W zależności od ilości zanieczyszczeń, tendencji do odwodnienia bądź też ich przywierania, balsam możesz potraktować jako jedyny produkt oczyszczający lub mycie wzmocnić kosmetykiem emulsyjnym lub spełniającym się;
 • Emulsja myjąca - kosmetyk możesz rozprowadzić w wilgotnych dłoniach, tworząc łagodną emulsję myjącą (zachowaj jednak ostrożność, by woda nie dostała się do opakowania z produktem, wpłynie to bowiem na skuteczność i trwałość produktu. Taką informację znajdziesz również na opakowaniu producenta: "UWAGA! Stosować suchymi dłońmi, chronić produkt przed dostępem wody”). To świetna opcja dla skór, które nie tolerują żadnej formy tarcia lub nie potrzebują tak głębokiej techniki oczyszczającej; 
 • Zmiękczacz środków spieniających się - dodając balsam do mocniejszego środka myjącego w Twojej pielęgnacji, który niefortunnie potęguje problem odwodnienia, możesz w mało inwazyjny sposób zmiękczyć i złagodzić jego działanie.

    Łagodny balsam do demakijażu: większość rodzajów i typów skóry z niewielkim lub umiarkowanym problemem odwodnienia. Cery stosujące produkty wodoodporne i ciężko zmywalne. Osoby dobrze reagujące na formuły tłuszczowe, wymagające intensyfikacji ruchów. 

    Zalecana ostrożność: skóry hiperaktywne, źle reaguje na tarcie, skóry nadwrażliwe naczyniowo, skóry z nadpotliwością lub z głęboko postępującą keratynizacją. Kosmetyk może w tych przypadkach stwarzać większy opór i wykazywać się gorszymi możliwościami emulgującymi. 

    Lista składników: Helianthus Annuus Seed Oil, Mangifera Indica Seed Butter, Polyglyceryl-4 Oleate, Glyceryl Stearate, Theobroma Cacao Seed Butter, Caprylyl/Capryl Glucoside, Squalane, Kaolin, Aqua, Avena Sativa Kernel Flour, Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopherol, Vanilla Planifolia Fruit Oil, Ethylhexylglycerin, Phenethyl AlcoholŻEL DO MYCIA NISKOPIENIĄCY

    Żel posiada unikalną, ekstremalnie poślizgową konsystencję. Sunie po skórze bez większego oporu, spienia się w stopniowy, niemal niewidoczny sposób. Posiada dobre właściwości emulgacyjne, co uwidacznia się szczególnie przy dłuższym masażu. Dzięki plastycznej, poddającej się nawet niewielkiemu naciskowi formule, pozwala w efektywny sposób nie tylko usunąć powierzchownie zanieczyszczenia, lecz wstępnie zmiękczyć wierzchnią warstwę rogową, co zmniejsza adhezyjność powierzchni i finalnie skutkuje uefektywnieniem tego etapu. Kosmetyk nie posiada substancji okluzyjnych, zatem mimo wszystko wykazuje pewien potencjał odwadniający, jednak oceniając jego plastykę, jego miękkość, prostotę użytkowania, jak i umiarkowaną siłę spieniania, rzeczywiście jest jednym z najłagodniejszych produktów w tym segmencie jakich dotychczas używałam. 
    Kosmetyk posiada subtelny, łagodny zapach. Atutem jest dodatek substancji łagodzących takich jak beta-glukan, sól dwupotasowa kwasu glicyryzynowego, ekstrakt z owsa, czy oligosacharydy. Może wywoływać reakcje niepożądane u osób nadwrażliwych na pyły,  zboża i trawy.

    Jak możesz wykorzystać niskospieniający się żel w swojej pielęgnacji?
 • Główny środek myjący wobec zanieczyszczeń powierzchniowych (tradycyjna aplikacja na mokro) - kosmetyk w łagodny i umiarkowany sposób usuwa powierzchowne zanieczyszczenia rozpuszczalne w wodzie, zmywając się całkowicie bez pozostawiania lepkiej warstwy (co bywa nader częste przy łagodnych formułach żeli myjących); 
 • Emulgacja zanieczyszczeń mieszanych (aplikacja niekonwencjonalna, na sucho) - aplikacja produktu na suchą skórę pozwala wykorzystać jego bardzo dobre właściwości emulgujące, dzięki temu żelem usuniesz nie tylko powierzchowne zanieczyszczenia, ale również mieszane. Nie zastąpi to pełnego mycia, jednak na skórach wymagających uprzedniego zmiękczenia wierzchniej warstwy rogowej lub skór zanieczyszczonych w sposób umiarkowany, może stanowić udaną, główną metodę oczyszczającą;
 • Element mycia głębokiego jednoetapowego - żel doskonale łączy się z produktami tłuszczowymi. Jeśli Twoja skóra nie toleruje etapowego mycia, do żelu, w równej proporcji, dodaj produktu tłuszczowego (np. balsamu hydrofilowego), mieszaninę połącz do jednorodnej konsystencji. Otrzymanym produktem możesz wykonać średnio-umiarkowane mycie, w większości przypadków - wystarczające i w sprytny ograniczące utratę wody z naskórka.
    Żel niskopieniący polecam skórom: z żelu skorzysta każdy typ i rodzaj skóry, modyfikacji wymaga sposób aplikacji produktu.
    
    Zalecana ostrożność: osobom uczulonym na zboża, trawy i potencjalnie pyłki. Ze względu na liczne reakcje krzyżowe, owies może reagować z orzechami. Warto jest mieć to na uwadze. 

    Lista składników: Aqua, Glycerin, Betaine, Propanediol, Caprylyl/Capryl Glucoside, Xanthan Gum, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Quillaja Saponaria Bark Extract, Magnesium Carboxymethyl Beta-Glucan, Avena Sativa Kernel Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Citric Acid, Parfum
JOGURTOWY TONIK NAWILŻAJĄCY

    Kosmetyk posiada lejącą, poślizgową formułę. Wpływa to na łatwe operowanie produktem, pozwala zmniejszyć opór naskórka i przywrócić mu chwilowy komfort, co uefektywnia dalsze postępowanie pielęgnacyjne i jest pomocne na każdym typie i rodzaju skóry borykającym się z umiarkowanym odwodnieniem (wpływa na bardziej równomierny sposób aplikacji kosmetyków, zapobiega przed przeciążeniem, drażnieniem mechanicznym, ogranicza shear stress, co ma niemałe znaczenie na cerach reaktywnych naczyniowo). Ma to szczególnie znaczenie na skórach, które przejawiają zauważalną tendencję do wzmożonej keratynizacji. Produkt wysycha w sposób stopniowy, lecz całościowy, nie pozostawia mokrego, wyczuwalnego wykończenia, co jest plusem dla skór, które nie tolerują warstwy dodatkowej, jednak stanowi minus dla cer ze znacznie większą utratą przeznaskórkową, gdyż zakończenie pielęgnacji tym kosmetykiem z wysokim prawdopodobieństwem pozostawi uczucie deficytu oraz może potencjalnie wręcz sprowokować dalszą ucieczkę wody. Takie walory jogurtowego toniku sprawiają, że może być on bardzo udanym, pojedynczym elementem pielęgnacji dla cer z niewielkim problemem odwodnienia oraz stanowić jedną z lepszych możliwych baz dla wybrańców pod makijaż (kosmetyk siada na skórze, pozostawia suche wykończenie, nie ingeruje w formułę dalej aplikowanych kosmetyków, zmniejsza ryzyko oksydacji kosmetyków kolorowych), jak i być równie udanym elementem pielęgnacji etapowej, ograniczając drażniące działanie kosmetyków aktywnych, czy buforując utratę wody przez kosmetyki bazujące i mające formułę wodną. Kosmetyk posiada niemal niewyczuwalny, puszusty i pudrowy zapach. 
    Opakowanie szklane, z odkręcaną nakrętką. Formułę przed użyciem warto wstrząsnąć. 

    Jak możesz wykorzystać jogurtowy tonik w swojej pielęgnacji?
 • Potencjalna optymalizacja odczynu skóry - mleczne toniki ze względu na przyleganie do wierzchniej warstwy rogowej i stopniowo schnącą formułę wykazują znacznie wyższy potencjał w wyrównaniu pH skóry;
 • Lekka emulsja nawilżająca - tonik może w pełni pokryć zapotrzebowanie dla skóry z wysoką retencją i z niewielką lub umiarkowaną utratą wilgoci lub zatrzymać szybkie schnięcie skóry, gdy dochodzi do wzmożonej utraty wilgotności, np. podczas etapu oczyszczania. Pamiętaj, że na skórze niskoretencyjnej kluczową rolę odgrywa czas aplikacji, im dłużej zwlekasz z nawilżeniem, tym szybsza utrata i dekompensacja nawilżenia przez największy organ… i mniejsze zadowolenie ze stosowanych produktów nawilżających.
 • Kosmetyk buforujący odwodnienie skóry - kosmetyk może pozwolić Ci w sprytny sposób zatrzymać nadmierną utratę wody z naskórka, nie musi pełnić głównej formy nawilżenia, lecz stanowić swoistą zaporę przed dalszą ucieczką wody z naskórka. To szczególnie pomocna opcja dla osób, których skóra schnie bardzo szybko, ma obniżone możliwości wyrównawcze (skóra dojrzała, choroby przewlekłe, leki immunosupresyjne, sucha skóra) bądź też z jakichś powodów nie mogą ograniczyć kontaktu z czynnikiem wysuszającym (twarda woda, niska wilgotność powietrza, itd.).
 • Booster nawilżenia dla skóry szybko schnącej - kosmetyk ogranicza schnięcie skóry, zatem kosmetyki, które wykazują wysoki potencjał wiązania wilgoci bądź też tworzenia warstwy ochronnej, te możliwości mają wyższe. Jeśli Twoja skóra szybko schnie, uprzednia aplikacja lekkiej emulsji tworzy bardziej optymalne warunki do podniesienia w efektywny sposób nawilżenia Twojego naskórka. 
 • Amortyzacja dla substancji aktywnych - ograniczenie schnięcia skóry i zapewnienie skórze bardziej stabilnej wilgotności i odczynu, wpływają na znacznie wyższy próg tolerancji i barierowości naskórka. Poprawia to tolerancję zwłaszcza substancji naruszających ciągłość skóry lub wpływających bezpośrednio na aktywność jednostki włosowo-łojowej. Zaaplikowanie jogurtowego tonera może potencjalnie zmniejszyć ilość powikłań oraz zwaloryzować efekty. Im bardziej równa, jednostajna praca jednostki włosowo-łojowej, tym zdecydowanie mniej korzystne warunki do rozwoju zapalenia. 

    Jogurtowy tonik nawilżający polecam skórom: skóry z niewielką lub umiarkowaną utratą wody oraz z wysokim potencjałem komedogennym - kosmetyk zawiera analog ceramidów, dzięki temu jego formuła jest całkowicie schnąca i jest to zdecydowanie jeden z lepszych kosmetyków dla cer, które mają problem z nadmiernym rogowaceniem skóry i jednoczesną, równie niewyrównaną pracą gruczołu łojowego. Ten produkt powinien ułatwić Ci zbilansowanie codziennej pielęgnacji.
   
 Zalecana ostrożność: skórom głęboko odwodnionym, budowanie nawilżenia tak lekkim, schnącym produktem jest uciążliwym i z reguły - mało wydajnym procesem, takie cery - z własnego doświadczenia - nie reagują pozytywnie na warstwową pielęgnację. Możesz zauważać narastanie problemu odwodnienia oraz uskarżać się na podrażnienia skóry, które są nią spowodowane.  

    Lista składników: Aqua, Propanediol, Glycerin, Isoamyl Laurate, Squalane, Meadowfoam Estolide, Cocos Nucifera Fruit Juice, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Yogurt Powder, Agastache Mexicana Flower/Leaf/Stem Extract, Rheum Rhaponticum Root Extract, Avena Sativa Kernel Extract, Vaccinium Vitis-Idaea Fruit Extract, Lactobacillus Ferment, Hyaluronic Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Potassium Olivoyl Hydrolyzed Oat Protein, Vanilla Planifolia Fruit Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Sodium Anisate, Sodium Levulinate, Biosaccharide Gum-1, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Glyceryl Oleate, Inulin Lauryl Carbamate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Glyceryl Caprylate, Benzyl Alcohol, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Citric Acid

RECENZJA POWSTAŁA PRZY WSPÓŁPRACY Z MARKĄ EENY MEENY.

Udanych i przemyślanych zakupów,

3 komentarze:

 1. Bardzo się cieszę na nowe artykuły i reaktywację bloga. Zainteresował mnie niskopieniący żel myjący ale chyba zostanę przy obecnej pielęgnacji (ułożonej przez Ciebie), bo sprawdza sie świetnie już prawie 2 lata:) Niezmiennie jednak od lat uwielbiam czytać Twoje artykuły. Chyba nigdzie nie znalazłam tak rzetelnych opinii. Niecierpliwie czekam na więcej:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zastanawia mnie,czy balsam myjący może być alternatywą dla mleczka myjącego A.Florence? Właściwości wydają się dość podobne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny artykuł. Jeden z produktów mam przepisany w planie pielęgnacji i z ogromną ciekawością poczytałam tutaj o jego właściwościach i mechanice działania.

  OdpowiedzUsuń

Super, że jesteś! 👍👍👍

Jeśli komentujesz - podpisz się. Zwracam się tak jak Ty, do konkretnej osoby. Postaram się odpowiedzieć na Twój komentarz w przeciągu kilku, najbliższych dni.

Jeśli tracisz wiarę i wymagasz kompleksowej pomocy i opieki - napisz do mnie (mademoiselleeve@wp.pl), oferuję najwyższą i najbardziej profesjonalną jakość usługi w zakresie prawidłowej pielęgnacji. Nie udzielam rozbudowanych porad ani nie polecam konkretnych produktów w sekcji komentarzy - obejmuje go zakres moich odpłatnych usług.

Proszę nie umieszczać analiz składu - w sieci istnieją specjalne narzędzia, które wykonają to zarówno za Ciebie, jak i za mnie.

Proszę o niereklamowanie się na moim blogu. Reklama w tym miejscu jest płatna oraz stosownie oznaczana, a każdy jej nieopłacony i nieskonsultowany przejaw będzie skrupulatnie moderowany.

Artykuły sponsorowane na moim blogu mają dokładne oznaczenia - jeżeli taka informacja nie znajduje się na końcu artykułu, produkty, testy kosmetyków, zdjęcia oraz opracowanie tekstu pochłonęły jedynie moje własne zasoby finansowe i czas.

Pamiętaj, że umieszczenie komentarza to świadoma akceptacja regulaminu - jeśli zostaje on naruszony - podlega moderacji administratora. Nie tłumaczę się dlaczego - bądźmy tutaj dla siebie ludzcy.

Cześć!