16:00

PAKIET KOSMETYKÓW DO ZRÓWNOWAŻONEJ PIELĘGNACJI OD TOŁPA PHYSIO MIKROBIOM

tołpa physio mikrobiom jak dbać o mikrobiom pielęgnacja skóry delikatnej nadreaktywnej alergicznej jak myć delikatnie skóra żel który nie wysusza i nie ściąga jak dbać o skórę z trądzikiem różowatym

MIKROBIOM I ZRÓWNOWAŻONA PIELĘGNACJA
Warto wiedzieć, że to, jakie i jak liczne zespoły mikroorganizmów - mikrobiom, zasiedlają skórę, wpływa bezpośrednio na jej wygląd. Doniesieniom tym nie pozostaje obojętna nauka. Badania i liczne próby dają światło na mikroflorę zasiedlającą śluzówkę jelita, lecz i na kluczowy element w utrzymaniu dobrej kondycji naskórka jakim jest jego własna różnorodność mikrobiologiczna na powierzchni warstwy rogowej. Szczepy pożyteczne, tworzące zróżnicowane i bogate zgrupowania, stanowią integralny element pozwalający na zachowanie równowagi hydrolipidowej skóry oraz integralności bariery naskórkowej - dbałość o tę homeostazę przyświecać powinna każdemu rodzajowi i typu skóry, a szczególnie skórze trądzikowej, u której niezwykle łatwo jest zachwiać tę równowagę nawet na podstawowych etapach pielęgnacji.

W artykule znajdują się aktywne linki do kosmetyków tołpa physio mikrobiom.

MIKROBIOM
Temat dbałości o prawidłowy mikrobiom - składową płaszcza hydrolipidowego, jest mi bliski. Analizując własne, wieloletnie doświadczenia z cerą nie łatwą w opiece oraz tysiącami historii skórnych moich Czytelników i Klientów, nie mogę zaprzeczyć, że większość problemów z cerą to w głównej mierze wynik zaburzonej biochemii naskórka. Naruszony mikrobiom i zdewastowana bariera ochronna to alegoria problemów skórnych, dlatego też powtarzam do znudzenia, że mądra i świadoma pielęgnacja skóry problematycznej, wrażliwej, delikatnej, ale też i mało absorbującej, nie istnieje bez jednoczesnej dbałości o bioróżnorodność mikroflory skórnej, która owszem, jest warunkowana w pierwszych dniach życia, ale nie należy zapominać, że podlega ciągłym zmianom - nader często, niestety, niekorzystnym. Odpowiedzią na te trudności jest nowa linia probiotyczno-oczyszczająca polskiej marki tołpa - physio mikrobiom. Dostępna stacjonarnie w wybranych drogeriach, w uczciwej cenie, z polskim, opatentowanym ekstraktem z torfu.

Bardzo delikatny w obyciu. Produkt nie spienia się widocznie na skórze, lepkość wyczuwalna w końcowej fazie spłukiwanej, co jest typową cechą środków myjących, których główną siłą napędową są cząsteczki micelarne - w tym gliceryna, nie generuje podrażnień. Produkt został przebadany oftalmologicznie i alergologicznie - może być bezpiecznie stosowany w rejonie oka. Wszystkie produkty z linii tołpa mikrobiom posiadają łagodny, kwiatowy zapach, znamienny dla woni krochmalonej, prasowanej pościeli - aromat utrzymuje się maksymalnie do godziny. Nie przemawia jednak do mnie perfumowanie kosmetyków, szczególnie, gdy docelowo są przeznaczone do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej i alergicznej.

Z płynami micelarnymi prywatnie łączą mnie raczej ambiwalentne relacje - nie jest to typ produktu, który znajduje codzienne zastosowanie w mojej pielęgnacji, aczkolwiek przy próbach jej poszerzania okazuje się niezbędnym elementem. Płyny micelarne to bezdyskusyjnie najbezpieczniejsze formuły do demakijażu oka oraz typów skóry, które mogą nie zareagować pozytywnie na zwiększony stosunek fazy tłuszczowej we wstępnej fazie myjącej - czasami jedynie podczyszczanie skóry płynami micelarnymi (demakijaż) może uratować skórę, gdyż manipulujemy ilością frakcji tłuszczowej w etapie wstępnym przy zachowaniu podobnego stopnia oczyszczenia naskórka. Pamiętaj, że nie każdy typ cery zareaguje pozytywnie na klasyczne, dwuetapowe, tłuste mycie - nawet jeżeli produkty są hydrofilowe - i dla takich osób właśnie płyny micelarne stanowią ostoję bezpieczeństwa.

Produkt rozpuszcza wierzchnie zabrudzenia, przynosi lepsze rezultaty w połączeniu z wielorazowymi płatkami kosmetycznymi, wykonanymi z miękkiej bawełny organicznej (włókna chwytają rozproszone zanieczyszczenia, co plusuje w efektywności). Za pomocą płynu tołpa physio mikrobiom bez problemu usuniesz łatwo schodzące zanieczyszczenia tłuste, zawiesinowe (pyły, pigmenty kolorowe), pot, niewielką ilość sebum, przechodząc gładko do sekcji oczyszczanie prawidłowe. Pamiętaj, że płyny micelarne to środki do demakijażu, nie zastępują one pielęgnacji dalszej, należy również zawsze spłukiwać je ze skóry.

Płyn nie generuje podrażnień, traktuje naskórek neutralnie i daje duże pole manewru w etapach dalszych - współpraca jest szczególnie owocna z formułami emulsyjnymi w fazie drugiej. Ciężko jest mi jednoznacznie orzec, czy płyn zmyje każdy tusz wodoodporny, wszystko zależy od jego formuły i nieuchwytnego czynnika ludzkiego. Moim ulubionym maskarom The Balm oraz L’oreal miękną nogi przy każdym spotkaniu z tołpa physio mikrobiom, która z podobną mocą usuwa makijaż oparty na mineralnych pigmentach, są to jednak moje własne obserwacje i odczucia.

Przyznaję, że nie mam zbyt wielu wymagań wobec płynów micelarnych - jeśli usuwają skutecznie wstępne zabrudzenia, nie powodują łzawienia oczu oraz wpasowują się w pielęgnację bez listy wykroczeń, które nie pozwoliłyby na zrównoważenie działań - są godne polecenia. Tak też jest z tołpą. To dobry produkt, do którego będę na pewno wracać.

Wydajność standardowa, płyny micelarne z reguły ubywają szybko. 

INCI: Aqua, Poloxamer 184, Glycerin, Polysorbate 20, Disodium Cocoamphodiacetate, Peat Extract, Bifida Ferment Lysate, Sodium Chloride, Tetrasodium EDTA, Sodium Citrate, Citric Acid, Lactic Acid, Acetic Acid, Parfum, Methypropanediol, Benzyl Alcohol, Salicylic Acid, Sorbic Acid, Benzoic Acid, Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate.
Cena / ml: 25 zł / 200 ml

Jeden z moich ulubionych kosmetyków z gamy physio mikrobiom - ultra delikatny, skuteczny i maksymalnie neutralny jak na środek spłukiwany, oparty na wodzie. Nie powoduje szczypania oczu - żel został przebadany oftalmologicznie i alergologicznie. Nowy produkt marki tołpa to partycypant wąskiej grupy żeli, które zamiast piany - delikatnie emulgują. To nie jest produkt, który daje efekt skrzypiącej, maksymalnie oczyszczonej skóry - i dobrze, niewiele jest środków tego typu w tak korzystnej cenie.

Żel spłukuje się ze skóry całkowicie, w gładki, kremowy, śliski sposób, niektóre osoby mogą przez powyższe walory niepotrzebnie wydłużać etap myjący i narażać skórę na dłuższy kontakt z wodą - warto to mieć na uwadze. Kosmetyk nie pieni się widocznie. Skóra po myciu jest wyczuwalnie odświeżona, wygładzona, ale nie napięta, korzystnie wpływa na cerę ze zrogowaceniami. Podczas kontaktu z wodą żel gęstnieje i częściowo zabezpiecza ją przed nadmierną utratą wody.

Stopień oczyszczenia jest niski (żel zmywa głównie zanieczyszczenia wodne, powierzchowne, rozpuszczone zanieczyszczenia frakcyjne tłuste), ale wystarczający dla skór, których nadrzędnym czynnikiem inicjującym problemy skórne jest odwodnienie. Specyfiką preparatów bazujących na wodzie i wymagających dodatkowego wydłużenia i zwiększenia kontaktu z wodą jest obniżanie napięcia powierzchniowego, które doprowadza do wzrostu przepuszczalności warstwy rogowej i wzmożonej przeznaskórkowej utraty wody, dlatego też żele nie powinny stanowić podstawy oczyszczania dla osób, które borykają się z potężnymi problemami w nawadnianiu naskórka, jednak powinny się w niej znaleźć, by efektywnie usuwać powierzchownie zakotwiczone zanieczyszczenia na wierzchniej warstwie rogowej (stosowane na przykład z wyczuciem, epizodycznie). Żel micelarny tołpa to także idealny, rutynowy produkt dla osób, które nie mają większych problemów z cerą i poszukują jak najbardziej neutralnego środka myjącego, który usunie delikatne, codzienne zanieczyszczenia.

Wydajność wysoka. 

INCI: Aqua, Glycerin, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bifida Ferment Lysate, Peat Extract, Hydroxyethyl Urea, Sodium Hyaluronate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Parfum, Lactic Acid, Acetic Acid, Methylpropanediol, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Benzoic Acid.
Cena / ml: 20 zł / 150 ml

Peeling z perlitem (perlit jest substancją ekologiczną i całkowicie obojętną chemicznie) posiada zdefiniowane i początkowo łagodne, aczkolwiek z czasem coraz bardziej wyczuwalne i momentami drapiące drobiny oraz żelową, gęstniejącą oraz co ważne - łatwo spłukującą się formułę, która się nie pieni. Produkt można traktować jak żel mikrozłuszczający, oprócz siły fizycznej, siłą enzymatyczną łagodnego peelingu tołpa physio mikrobiom jest keratynaza - mikrokapsułkowy enzym, który rozluźnia i ułatwia oderwanie się obumarłej warstwy rogowej. Peeling jest najsilniejszym preparatem w całej ofercie physio mikrobiom.

Ze względu na zdefiniowane i widoczne działanie, kosmetyk na niektórych typach cery może znakomicie usuwać nawarstwiający się martwy naskórek, lecz warto mieć na uwadze, że każda skóra jest inna i kosmetyk może również być przyczyną niezadowolenia. Moja reaktywna cera nigdy nie przepadała za złuszczaniem fizycznym - nie lubi pocierania i zazwyczaj nie odwdzięcza się lepszą kondycją podczas stosowania kosmetyków i akcesoriów o potencjale ścierającym, dlatego też musiałam zrezygnować z regularnego użytkowania peelingu tołpa, chociaż na tle peelingów korundowych oraz naturalnych na bazie łupin i nasion - tołpa prezentuję tę łagodniejszą stronę mocy i mogę go polecić osobom, które uzyskują najtrwalszy i najlepszy efekt oczyszczenia właśnie podczas złuszczania mechanicznego, ale poszukują łagodniejszej alternatywy. Perlit nie jest niczym innym jak wyprażoną, zastygniętą, a następnie drobno zmieloną lawą wulkaniczną, peelingi wulkaniczne cechuje wysoka miałkość, stosunkowa łagodność oraz właściwości mineralizujące, które dokładnie usuwają nadmiar keratynocytów, obkurczają skutecznie pory oraz zapobiegają zakotwiczaniu się w nich treści zaskórniczych. Peeling nie spowodował gwałtownego pogorszenia się stanu mojej skóry, ale nie zdołałam włączyć go na stałe do swojej pielęgnacji.

Wydajność od średniej do niskiej. 

INCI: Aqua, Glycerin, Perlite, Carbomer, Peat Extract, Bifida Ferment Lysate,Lactic Acid, Acetic Acid, Algin, Tromethamine, r-Bacillus Licheniformis Keratinase, Sodium Chloride, Calcium Chloride, Sodium Polyacrylate, Sodum Hydroxide, Parfum, Methylpropanediol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Benzoic Acid.
Cena / ml: 25 zł / 60 ml

Mój drugi ulubieniec z serii probiotycznej to tonik-serum. Kosmetyk delikatnie się lepi, chwilę zajmuje mu wchłanianie w skórę - ten powolny i niepełny etap stopuje nadmierną ucieczkę wody i sprawia, że na niektórych typach skóry preparat tołpa może okazać się bezpiecznym zwieńczeniem pielęgnacji. Płyn gwarantuje przemijający efekt rozprężenia, nie wysycha zbyt szybko, nie napina nienaturalnie skóry oraz nie poszerza sztucznie pielęgnacji, jeśli zapotrzebowanie na składniki okluzyjnie jest niskie lub niemal zerowe. Polubią go osoby, które nie tolerują żadnej warstwy na skórze.

Podoba mi się szczególnie to, że kosmetyk dostarcza niewielkiej, aczkolwiek wyważonej dozy nawodnienia (na tyle dużo, by nie powodować ściągnięcia, ale i na tyle mało, by nie obciążać i nie prowokować skóry), na skórach tłustych i łojotokowych może pełnić funkcję sebo-normalizującą oraz ograniczać wyprysk. Nie jest to produkt, który pracuje na efekt lśniącej i momentami rozpulchnionej skóry - docenią to osoby, których cera jest po pewnych przejściach i nie posiada gładkiej, równomiernej struktury, a także apokaliptycznie reaguje na preparaty powlekające. Powyższe właściwości kosmetyku to także klucz do drzwi wielu modyfikacji - tonik-serum tołpa możesz wykorzystać na wiele sposobów - tonizować nim skórę, stosować jak serum, główną składową maski w płachcie DIY, rozpuszczalnik aktywny dla bogatszych formuł oraz formuł oczyszczających, na przykład w formie maski.

Podczas dłuższego użytkowania produkt daje efekt bardziej zbitej i jędrnej skóry, efekt jest widoczny szczególnie na miejscowo poszerzonych porach, które są zdecydowanie węższe po zaledwie 6 tygodniach regularnego stosowania. Nie powoduje wzmożonej potliwości oraz nadmiernego wyświecania się, chociaż przy głębszych deficytach wody preparat na pewno będzie powodował narastające w czasie ściągnięcie i zdecydowanie wymusi rozbudowanie pielęgnacji dalszej. Przy użyciu tonik-serum Tołpa wykonasz szybki, lecz efektywny masaż skóry.

Wydajność wysoka. 

INCI: Aqua, Hydroxyethyl Urea, Propylene Glycol, Peat Extract, Bifida Ferment Lysate, Disodium EDTA, Hydroxyethylcellulose, Sodium Citrate, Citric Acid, Lactic Acid, Acetic Acid, Polysorbate 20, Parfum, Methylpropanediol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Benzoic Acid.
Cena / ml: 28 zł/ 200 ml

KOMPLET DO PIELĘGNACJI MIKROBIOM - PODSUMOWANIE
Cieszę się, że marka tołpa podjęła temat dbałości o mikrobiom skórny i cieszę się jeszcze bardziej, że mogę Wam, moi Drodzy, polecać produkty, które są skuteczne, ale i nie obciążają nadmiernie budżetu. Mimo że nie wszystkie formuły sprawdziły się na mojej naprawdę trudnej w pielęgnacji skórze, podtrzymuję, że linia probiotyczna marki tołpa jest godna uwagi. Linię oczyszczającą physio mikrobiom znajdziecie na tolpa.pl

ARTYKUŁ POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z MARKĄ TOŁPA.

Pozdrawiam ciepło,
Ewa

33 komentarze:

 1. Cześć Ewa,
  jestem na Twoim blogu od niedawna, dużo się nauczyłam i bardzo Ci dziękuję, za to wszystko co robisz :)
  Powoli widzę efekty nowej pielęgnacji, jednak nie radzę sobie z jednym problemem. Do delikatnego mycia używam Alpha-H, chciałam też 1-2 razy w tygodniu używać żelu, który zadziałałby mocniej (i pasował zarówno do oczyszczania jednoetapowego i dwuetapowego po olejku myjącym).
  Znalazłam komentarze, gdzie polecałaś Biolaven i Foreo, jednak po ich użyciu moja twarz jest czerwona, wydaje mi się, że są za mocne.
  Czy mogłabyś mi polecić coś, co lepiej by pasowało na mocniejsze mycie skóry odwodnionej?
  Pozdrawiam serdecznie
  Tosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tosia, w takim razie polecam żele, które się nie spieniają i nie mają kompozycji zapachowej, np. jan barba gel myjący :)

   Usuń
  2. Dziękuję :)

   Usuń
 2. Ewo czy plan pielęgnacji w cenie 150zł obejmuje także makijaż? Można prosić więcej szczegółów? Czy najpierw trzeba odpowiedzieć na pytania, które są w zakładce konsultacje? Jaki jest czas oczekiwania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, obejmuje wszystko - o ile da się to ustalić na początkowym etapie współpracy, makijaż jest zależną od działań pielęgnacyjnych, więc w niektórych przypadkach jest on niemożliwy do polecenia na samym początku.

   Tak, obowiązuje pełny wywiad jak przy pełnej analizie. Czas oczekiwania to około tydzień, ale wszystko zależy od momentu kiedy uzyskam pełną dokumentację - jeśli przed 15. to odpowiem nawet i szybciej :)

   Wersja skrócona nie zawiera rozbudowanej zakładki założenia pielęgnacyjne i diagnoza, plan jest opracowany w podobnej rozpiętości.

   Usuń
  2. Teraz niestety nie mam już wolnych miejsc, ale są możliwe zapisy na maj :)

   Usuń
 3. Ewa, jaka Ty piękniusia jesteś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudne jest zdjęcie do tego posta! A ten żel planuje przetestować, dużo osób go poleca.
  Ewo mam do Ciebie pytanie, co myślisz o suplementach takich jak estrovita? Czy ma sens to kupować, tzn czy to jest w ogóle możliwe żeby kwasy zawarte w tym produkcie zachowały swoją stabilność?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję!

   Nie mam jednoznacznej odpowiedzi, nie znam patentu tego preparatu, możliwe, że zawiera jakieś ochronne otoczki, które buforują działanie czynników przyspieszających rozkład kwasów tłuszczowych. Na kwasy nienasycone jest niewielkie zapotrzebowanie, można je dostarczyć bardziej zrównoważony profil tłuszczowy w długo gotowanych wywarach mięsnych (rosoły), które zawierają najbardziej odżywcze kwasy średnio - krótkołańcuchowe ze stabilnymi kwasami nienasyconymi w towarzystwie aminokwasów i wysoce przyswajalnego kolagenu. Jestem sceptycznie nastawiona do jednowątkowej suplementacji, kwasy tłuszczowe są trudne w stabilizacji i w towarzystwie innych deficytów pokarmowych mogą siać więcej spustoszenia niż pozytku.

   Usuń
  2. A Ewo co sądzisz o koniecznym braniu Omega 3? Praktycznie każdy dietetyk na instagramie trąbi o konieczności suplementowania omegi 3 dla zachowania zdrowia.

   Usuń
 5. Hej Ewciu, nie wiem czy to jeszcze zakres Twoich zainteresowań i kompetencji, ale może wiesz w jaki sposób zredukować drugi podbródek? Czy np. jadeitowy masażer znajdzie tu zastosowanie?
  Pozdrawiam
  Klara

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klara, drugi podbródek to zazwyczaj niewłaściwa postawa ciała i nieprawidłowa czynność mięśni żwaczy, proponuję ćwiczenia wymuszające prawidłową postawę ciała (np. taniec) oraz prawidłowe, długie i obustronne przeżuwanie pokarmu. Jeśli przyczyną jest nadmiar tkanki tłuszczowej, to przydatne mogą być energetyczne masaże z wydłużonym ugniataniem w tej partii + zwiększona ilość składników peptydowych. Jeśli nic nie przyniesie efektów, zostaje jedynie medycyna estetyczna, ale ona nie przyniesie spektakularnych efektów, jeśli drugiemu podbródkowi będzie towarzyszył znaczny spadek jakości skóry.

   Usuń
  2. Myślę, że to właśnie może być wynik nieprawidłowej postawy i trzeba uderzyć w pracę nad tym. Dzięki:)

   Usuń
 6. Fajnie, że jest coraz większe zainteresowanie mikrobiomem, także wśród naszych polskich marek :) Chętnie się skuszę na tonik-serum i pewnie później na płyn micelarny, jak już skończę aktualny, chociaż używam głównie do demakijażu oczu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hej Ewo, bardzo proszę o pomoc, bo ja się w tym wszystkim już pogubiłam. Czytałam, na twoim blogu, że titanium dioxide przyspiesza starzenie się skóry, jeśli krem przeciwsłoneczny nie ma np slikonów. Czyli taki krem momme filtr 50 się nie nadaje, bo ich nie ma, a może ma coś innego w składzie co zastępuje slikony? Planowałam go kupić, ale teraz już nie wiem. Czy może whamisa filtr 50 będzie bezpieczniejszy, bo ma tylko zinc oxide w składzie?Kolejna rzecz, o którą chciałam się spytać to, czy jeśli nakładam filtr mineralny rano to muszę go reaplikować co 4 godziny, aby nie wytwarzały się wolne rodniki czy to tyczy się tylko chemicznych filtrów. Nie podoba mi się to bo takie mycie co 4 godziny twarzy pogorszyłoby mi stan skóry. Czy wystarczy jak w ciągu dnia jeden raz umyje twarz i nałożę ponownie filtr aby temu zapobiec? Czy wychodzi na to, że lepiej w ogóle nie stosować filtra, jeśli nie można go reaplikować? Chciałabym używać filtry, aby zapobiegać szybszemu starzeniu się, ale to mija się z celem skoro nie zmyte tylko przyspieszają starzenie się skóry. Cały czas je używałam, ale teraz nie wiem co robić. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
  Pozdrawiam
  Daria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej używać kapelusza i okularów oraz parasola.
   A poza tym jak masz zamiar teraz nosić filtry UV, skoro i tak twarz trzeba zasłaniać (nos i usta). Chyba że nie mieszkasz w Polsce i ten nakaz Cię może nie dotyczy.

   Usuń
 8. Właśnie używam tego żelu, jednak w czasie mycia nim twarzy szczypie mnie na brodzie i przy nosie. Nie wiem skąd ta reakcja. Na brodzie mam delikatnie zaróżowioną skórę (nie wiem o czym to świadczy).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może np.używałeś, Anonimie, kwasów lub retinoidów i przy okazji mycia podrazniłeś sobie skórę w tych okolicach.
   Albo maska (ochronna) Cię uwiera w tym miejscu.

   Usuń
 9. Po użyciu płynu micelarnego do demakijażu oczu i okolic oczu można później namoczyć czysty wacik ciepłą wodą i przetrzeć oczy? czy trzeba zmyć to produktem którego używamy do drugiego etapu makijażu?

  OdpowiedzUsuń
 10. Ewo,
  dziękuję za jak zwykle świetny opis kosmetyków. Mam cerę problematyczną, trądzikową, która potrzebuje delikatnych żeli i nawilżenia więc moze zdecyduje się na ten żel do mycia twarzy.
  Ostatnio czytałam o serum z prebiotykami z MIYA, jestem bardzo ciekawa co o tym myslisz, czy moze stosowałaś to serum?
  https://miyacosmetics.com/produkt/serum-z-prebiotykami/?gclid=CjwKCAjw1v_0BRAkEiwALFkj5qdEgYaSouHe-2UdTde0wAnvdFHjq3K3_pascNvkK5VE2s0Dj1GHGRoCK3oQAvD_BwE
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ewo, jak poznać początki nasilenia rogowacenia skóry? tzn. chodzi mi o moment, w którym dostrzegasz , że zaczyna się coś dziać ze skórą, ale jeszcze mam czas, żeby zadziałać? U mnie bywa tak, że skóra jest w dobrej kondycji, a na drugi dzień zupełnie niespodziewanie już jest wysyp zaskórników, albo sterczą suche skórki. Nie mam tego tzw "czasu" aby przeciwdziałać. Czy to jest normalne, czy to specyfika mojej skóry, że jak jej się nie podoba coś w pielęgnacji to nie zamierza odrobinę pokaprysić, ale za to z grubej rury ciska fochem z przytupem? Jak żyć z taką skórą i jak kombinować i wyciągać wnioksi, jak za każdym razem grozi zaskórnikowy booom ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej,
   Ja też się zawsze zastanawiam, skąd poznać, kiedy zaczyna się, a kiedy kończy cykl rogowacenia skóry (trochę coś pokręciłam ale chodzi o dostosowanie tych peelingów retinoidowych i kwasowych do naturalnego cyklu komórkowego skóry).
   Myślę, że to pewnie osobiste obserwacje Ewuni i że może to być nawet kiedyś nowy trend w kosmetologii, całe to dostosowywanie zabiegów kosmetycznych do fazy, w jakiej się skóra znajduje.

   Usuń
 12. Dziewczyny, jakie sprawdziły się Wam podkłady płynne beztłuszczowe dla skóry trądzikowej i mieszanej w kierunku tłustej? Od dłuższego czasu mam problem z dobraniem odpowiedniej formuły dla mnie. Wiem, ze najlepiej się nie malować, ale niestety nie potrafię :( Minerały się nie do końca sprawdzają, bo wysuszają i niestety podkreślają mankamenty skóry, a z płynnych podkładów już przetestowałam Revlon Color Stay, Bell AQua Jelly oraz Lumene Matte.

  OdpowiedzUsuń
 13. Witaj Ewo.

  Czy mogłabyś polecić jakiś krem z filtrem 50 dla cery z trądzikiem różowatym ? Boję się trochę filtrów chemicznych bo pękają mi naczynka, znowu filtry fizyczne nie dają takiej ochrony i ponoć nie nadają się pod podkład, i nie wiem czy nadają się do stosowania przy noszeniu maseczek...no i mam tendencje do zapychania i już sama nie wiem co stosować...
  Dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam
  Marta

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam serdecznie. Przez przypadek trafiłam na Twój blog i jestem pod wrażeniem Twojej wiedzę ;-)
  Sama pogubiłam się w pielęgnacji swojej twarzy, a może taka naprawdę nigdy nie wiedziałam, jak dobrze zająć się nią. Borykam się z przebarwieniami (kilka sztuk potrądzikowych) i "słonecznymi". Przez kilka dni przygrzało mnie słonko na balkonie i już cała broda oraz okolice ust są brązowe. Ale mam dylemat z kolejnością stosowania kosmetyków. Może mi podpowiesz?
  1. płyn micelarny Tołpa mikrobiom
  2. żel z glinką Tołpa mikrobiom
  3. Tonik Tołpa mikrobiom
  4. ?? krem na przebarwienia Tołpa czy Serum Ordinary (Zink + B3) czy serum na zmarszczki ???
  5. krem nawilżający Tołpa Hydrativ
  Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ewo, czy na rynku jest dostępny jakiś preparat z tazarotenem oprócz Zorac'a?Wiem, że Zorac jest wycofany ze sprzedaży...:(

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam Kochana mam pytanie czy moge polaczyc wit c kwas askorbinowy z azelogicyna? Bede wdzieczna za pomoc tylko Tobie ufam

  OdpowiedzUsuń
 17. Hej Ewa, podpowiedziałabyś mi na czym najlepiej zrobić peeling kwasem szikimowym i w jakim stężeniu? Mam w domu peg 400,glikol propylenowy i roślinny. Moja skóra jest przyzwyczajona do kwasów i mega oporna. Nigdzie nie widziałam receptur na peeling kwasem szikimowym a w toniki 5% nie przynosi żadnych efektów.
  Oliwia

  OdpowiedzUsuń
 18. Super wpis, wiele cennych informacji :) chętnie poczytam więcej

  OdpowiedzUsuń
 19. Ewo od jakiegoś czasu czytam Twoje posty i w ramach tego nasuwa mi się pytanie. Mam wrażliwą cerę naczynkową ale bez utrwalonych zmian. Staram się to opanować sytuacje odpowiednią pielęgnacją. Zastanawiałam się nad laserem. Jednak martwię się, że takie działania są silną ingerencją w skórę. Często piszesz, że do wszelkich silnych zabiegów należy podchodzić rozsądnie a ja absolutnie się z tym zgadzam. Czy sądzisz, że warto zamykać naczynka laserem? Pozdrawiam
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 20. Super napisane. Interesujące produkty

  OdpowiedzUsuń

Super, że jesteś! 👍👍👍

Jeśli komentujesz - podpisz się. Zwracam się tak jak Ty, do konkretnej osoby. Postaram się odpowiedzieć na Twój komentarz w przeciągu kilku, najbliższych dni.

Jeśli tracisz wiarę i wymagasz kompleksowej pomocy i opieki - napisz do mnie (mademoiselleeve@wp.pl), oferuję najwyższą i najbardziej profesjonalną jakość usługi w zakresie prawidłowej pielęgnacji. Nie udzielam rozbudowanych porad ani nie polecam konkretnych produktów w sekcji komentarzy - obejmuje go zakres moich odpłatnych usług.

Proszę nie umieszczać analiz składu - w sieci istnieją specjalne narzędzia, które wykonają to zarówno za Ciebie, jak i za mnie.

Proszę o niereklamowanie się na moim blogu. Reklama w tym miejscu jest płatna oraz stosownie oznaczana, a każdy jej nieopłacony i nieskonsultowany przejaw będzie skrupulatnie moderowany.

Artykuły sponsorowane na moim blogu mają dokładne oznaczenia - jeżeli taka informacja nie znajduje się na końcu artykułu, produkty, testy kosmetyków, zdjęcia oraz opracowanie tekstu pochłonęły jedynie moje własne zasoby finansowe i czas.

Pamiętaj, że umieszczenie komentarza to świadoma akceptacja regulaminu - jeśli zostaje on naruszony - podlega moderacji administratora. Nie tłumaczę się dlaczego - bądźmy tutaj dla siebie ludzcy.

Cześć!