06:00
Vianek | Nawilżająca emulsja myjąca do twarzy z ekstraktem z lipy
13:37
Jak postępować przy narastającym odwodnieniu skóry? Jakich produktów unikać lub ograniczyć ich stosowanie? Kilka prostych, praktycznych porad
Odwodniona skóra to problem ogromnej rzeszy, nie tylko osobników z cerą wrażliwą, na ogół niesprawiającą problemów, atopową, ale także bardzo często łojotokową, naturalnie tłustą lub też mieszaną, bez większych dysproporcji. Często nasilenie powodujesz sam - szczególnie gdy zmagasz się z tłustą, łojotokową cerą (poprzez nadmierne wysuszanie i wyjałowienie naskórka), trądzikową przez nierozsądne lub też niedopasowane leczenie, ale także gdy prowadził na ogół świadomą pielęgnację, ale nie do końca rozumiesz pewne kwestie i zdarza się, że wybierasz kosmetyki po omacku - skórę można odwodnić nawet przez zbyt lekką pielęgnację i za dużą ilość produktów w kosmetyczce, dlatego nigdy nie byłam fanką aż tak rozbudowanej azjatyckiej pielęgnacji. I zbyt skomplikowanych zabiegów kosmetycznych także. Nie sposób także zwrócić uwagę na to, jak fatalny wpływ na skórę mają bardzo niskie temperatury (jak i za wysokie!), szczególnie, gdy jednocześnie jest bardzo niska wilgotność powietrza.
11:36
Tak czy nie dla technologii w pielęgnacji? | Szczoteczka soniczna DermoFuture
Nie rozważam szczoteczek sonicznych w samych pozytywnych aspektach, z całą pewnością takie szczotki mają swoje mocne strony, ale także i słabe, które trzeba wziąć pod uwagę przy inwestycji w tak drogi przyrząd. Duże znaczenie ma natomiast to, z czym stosujemy ten przedmiot, jak wygląda nasza codzienna pielęgnacja oraz jak często wykonujemy oczyszczanie za pomocą fal sonicznych, które nie do końca mają tak pozytywny wpływ na skórę.
14:07
ZIOŁOWE, NAWILŻAJĄCE TONIKI

Temat ziół śluzotwórczych coraz częściej przewija się na moim blogu, polecałam ich zastosowanie między innymi w oczyszczaniu porannym bez kontaktu z detergentami i wodą kranową. Mają jednak znacznie więcej zastosowań, a w szczególności ich działanie upodobałam sobie w tonizowaniu skóry. Napary, moim zdaniem górują nad hydrolatami, z tego względu, że zawierają masę związków okluzyjnych i ochronnych, których pozbawione są wody kwiatowe, dlatego jak najbardziej hydrolaty mogą wysuszać, szczególnie, gdy są nakładane za pomocą płatka kosmetycznego. Przy naparach ziołowych ryzyko odwodnienia jest znacznie mniejsze, a także lepiej sprawdzą się w pielęgnacji skóry wyjątkowo delikatnej, uszkodzonej i bardzo szybko tracącej wilgoć.
12:44
Sebaceous filaments (włókna łojowe) | Zmiany patologiczne zaskórnikopodobne, w jaki sposób je leczyć?
11:52
Zrób to sam | Wspaniały, odżywczy eliksir z witaminą E, C i olejkami eterycznymi dla każdego typu skóry wymagającego głębokiego zmiękczenia i uelastycznienia
Mimo że nie należę do bezkompromisowych zwolenników stosowania olejów, a ich rzekome właściwości nawilżające już dawno temu postawiłam pod znakiem zapytania, wszak jest to sama okluzja, sezon zimowy dał popalić mojej skórze i całkowicie z emolientów na tę chwilę nie mogę zrezygnować, zwłaszcza, że nie stosuję aktualnie filtrów przeciwsłonecznych, a jednocześnie przeprowadzam terapię pochodnymi witaminy A. Mimo dopracowanej, lekkiej pielęgnacji, moja skóra wymagała łagodnej ochrony, ale przede wszystkim mocnego działania uelastyczniającego, wygładzającego i faktycznie nawilżającego. I tak oto powstał mój eliksir odżywczy. Banalny w wykonaniu, tani, bajecznie rozprowadzający się po skórze, przywracający komfort i nawilżenie.